روستای پیرده سلام آقایان احسان شورونی وعسکری پرج اهل روستای ده پیر معروف به پیرده -روستایی از آب خاک فیروزکوه ، روستایی با قدمت کهن در تاریخ ایران ساعاتی خوب وخوش را در این پایگاه برایتان آرزومندیم پل ارتباطی: .09191362605 احسان - 09127755816 و 09359363520عسکری پرج و یا شماره SMS 30004631 با تشكر tag:http://www.pirdeh.ir 2018-08-17T23:22:56+01:00 mihanblog.com تاریخچه روستای پیرده - فیروزکوه - تهران 2018-01-08T06:56:17+01:00 2018-01-08T06:56:17+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/135 عسکری پرج با دلی سر سبز باران بی صدا آرام خفته / در میان کوهساران هست آرامش / طنین رنگ سبز دشتهایش / وز نگاه مردمانش عشق می بارد فراواننام این سرسبز کوچک *پیرده *است و آن را ده پیر می نامندتاریخچه روستای پیردهپیرده یکی از روستاهای زیبا است که طبیعت بکری را دارا می باشد .روستای پیرده از توابع بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه در ۳۰ کیلومتری شرق فیروزکوه و در دهستان پشتکوه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۷۲ نفر (۵۹خانوار) بوده است.روستای پیرده در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق فیروزکوه واق با دلی سر سبز باران بی صدا آرام خفته / در میان کوهساران هست آرامش / طنین رنگ سبز دشتهایش / وز نگاه مردمانش عشق می بارد فراوان
نام این سرسبز کوچک *پیرده *است و آن را ده پیر می نامند
تاریخچه روستای پیرده
پیرده یکی از روستاهای زیبا است که طبیعت بکری را دارا می باشد .
روستای پیرده از توابع بخش مرکزی شهرستان فیروزکوه در ۳۰ کیلومتری شرق فیروزکوه و در دهستان پشتکوه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۷۲ نفر (۵۹خانوار) بوده است.
روستای پیرده در فاصله ۳۰ کیلومتری شرق فیروزکوه واقع شده از سمت شمال به روستای مهن ، جنوب به روستای درده ، شرق به امام زاده عبدالله و غرب به فیروزکوه منتهی می گردد .
نورعلی فیلی دهیار روستا:  ، بیشتر با این روستا و مردمان زحمتکش آن آشنا گردیم و همچنین مشکلات موجود در این قشر عزیز را به مسئولین برسانیم .
نورعلی فیلی بیان داشت : آغاز به کارم از یازدهم مرداد سال ۱۳۸۹ بوده است و قبل از بنده هم عزیزان دیگری این مسئولیت را بر عهده داشتند . پیرده با اینکه در رفع موارد کثیری از مشکلات خود ناتوان است ، ولی افتخار این را دارد که ۸ نفر از بزرگمردان توانمند خویش را فدای میهن اسلامی نماید .
این روستا دارای ۲ ایثارگر ، ۱۲ جانباز و ۶۷ رزمنده می باشد که با تمامیت وجود از مرز و بوم کشور دفاع نمودند .
وی افزود:روستای پیرده مهاجر پذیر و دارای جمعیت متغیر در فصول مختلف سال است یعنی در فصل سرما ۱۵ خانوار و در فصل گرما ۱۰۵ خانوار هستند . منبع اصلی درآمد روستائیان کشاورزی و دامداری است که در حال حاضر به علت کمبود منابع آبی در سطح متوسط فعالیت می کنند ، از نظر تحصیلات بزرگان و ریش سفیدان روستا دارای سواد قرآنی هستند و مابقی افراد در رشته های مهندسی ، پرستاری ، دبیری و کارمند ادارات دولتی مشغول به کار می باشند
موقعیت روستا
روستای پیرده در خاوری ترین قسمت استان تهران واقع شده است. این روستا از شمال به بخش سواد کوه از استان مازندران، از خاور به مهدی شهر از استان سمنان، از باختر به شهرستان دماوند و از جنوب به استان سمنان محدود می شود. که در ۵۲ درجه و ۴۶ دقیقه درازای جغرافیایی و ۳۵ درجه و ۴۵ دقیقه پهنای جغرافیایی و در بلندی ۱۹۸۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این روستا در کنار روستاهای درده وکاوه ده و کدوده قرار گرفته است. مهم ترین رود منطقه رودخانه مرگسر با جهت شمال خاوری به جنوبی باختری است . آب و هوای منطقه سرد و خشک بوده، زمستان های سخت و تابستان های خنک از ویژگی های آب و هوایی این ناحیه است.
درباره ی پیرده آمده است: پیرده شهرکی قدیمی و خوش آب و هوا است که میان فیروزکوه و هزار جریب و در۱۸۳کیلومتری تهران قرار گرفته است. موقعیت طبیعی و داشتن دژهای استوار و گذرگاه های خطرناک، از این روستا پناه گاهی برای مهاجمان و متجاوزان به طبرستان به وجود آورده بود، که هنوز آثار برج و باروهای عظیم آن باقی است
گردشگری در روستای پیرده
گردشگری روستایی به دلیل تنوع و جذابیت خاص خود در دنیا یکی از رایج ترین انواع گردشگری است و در تردد گردشگران به اقصی نقاط جهان، روستاهای شگفت انگیز نیز همواره در شمار مقاصد گردشگران قرار داشته اند. اما آنچه ارزیابی مقایسه ای روستاهای ایران نسبت به سایر کشورها نشان می دهد، شرایط جغرافیایی و پراکندگی روستاهای منحصر به فرد در نقاط مختلف اقلیمی کشورمان است چنانکه در مناطق کوهستانی، کویری، ساحلی و… روستاهای ایران قابل مقایسه با دیگر کشورهای جهان نبوده و هریک در نوع خود از جذابیت های خاصی برخوردارند.
با توجه به توضیحات فوق، روستای پیرده جزء گردشگری روستایی قرار می گیرد و از انجا که امکانات برای ورود گردشگر حتی به طور اماتور نیز در این روستا کم می باشد و امید است با توجه به این مسائل رسیدگی به این مورد در سطوح بالا دردستور کار شورا های اسلامی این روستا باشد که این کار نیز به شرایطی بستگی دارد که در فرصت اولیه به سمعتان رسانیده می شود.
توریست
روستای پیرده از جاذبه های طبیعی و تاریخی قابل توجهی برخوردار است. این روستا با دارا بودن رودخانه های پرآب، دریاچه های آب شیرین و چشمه های آب معدنی متعدد، از مناطق کوهستانی و ییلاقی استان تهران به شمار می آید. جاذبه های طبیعی این منطقه، روستای پیرده را درزمره مناطق خوش آب و هوای استان تهران قرارداده که به خصوص در فصل های گرم جاذب جمعیت شهرهای اطراف است. آثار تاریخی و فرهنگی زیادی نیز درروستای پیرده قرار دارد که نشان گر قدمت تاریخی منطقه است. نقش برجسته ورسدار که به دوره قاجاریه تعلق دارد، کاروان سراها و قلعه های قدیمی، قبرستان های تاریخی و کهن به همراه بقعه امام زاده های متعددی که در این روستا وجود دارند، از جاذبه های تاریخی روستای پیرده به شمار می آیند.
]]>
جام یادواره شهدا 1396 2017-06-13T08:50:11+01:00 2017-06-13T08:50:11+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/133 محمد پرج تیم حسینیه اعظم در سومین دوره مسابقات  یادواره شهدا روستا پیرده برای اولین بار  به مقام قهرمانی رسیداسامی تیم ها:گروه 1 (گروه شهید علی اکبر پرچ) 1-قزل پیرده (پیرده ای های مقیم سمنان) 2-هیئت انصارالحسین (پیرده ای های مقیم سمنان)اسپانسر= هیئت انصارالحسین 3-شهید محمدرضا حق پناه (پیرده ای های مقیم قرچک)اسپانسر= فروشگاه لوازم خانگی حق پناهگروه 2 (گروه شهید احمد باهو)1-شهدای پیرده (جمعی از پیشکسوتان و جو تیم حسینیه اعظم در سومین دوره مسابقات  یادواره شهدا روستا پیرده برای اولین بار  به مقام قهرمانی رسید
اسامی تیم ها:
گروه 1 (گروه شهید علی اکبر پرچ)
 1-قزل پیرده (
پیرده ای های مقیم سمنان)
 2-هیئت انصارالحسین (
پیرده ای های مقیم سمنان)اسپانسر= هیئت انصارالحسین
 3-شهید محمدرضا حق پناه (
پیرده ای های مقیم قرچک)اسپانسر= فروشگاه لوازم خانگی حق پناه
گروه 2 (گروه شهید احمد باهو)

1-شهدای پیرده (جمعی از پیشکسوتان و جوانان روستا پیرده)
2-حسینیه اعظم پیرده (پیرده ای های مقیم فیروزکوه)
3-ورسدار (
پیرده ای های مقیم سمنان) اسپانسر= شیرمال سرای سمنان (پیرده ای)  
برنامه بازی ها
96/4/5  
شهیدحق پناه  3  -   3  قزل                         

مجید حق بین(12) - سید مهدی حسینی(46) - جلال بهشتی(90)  برای شهید حق پناه
مهدی پرچ(22) - حامد حیدریان(47) - حسین شورانی (76)  برای قزل

ساعت 15:00

حسینیه اعظم   0 - 0  ورسدار

ساعت 17:30


96/4/6
 انصارالحسین 2   - 0   شهید حق پناه
محمد شریفی زاده -  مهرداد فرشادفر   برای انصار
ساعت 08:30
شهدای پیرده  1    -  2    ورسدار

سید حسین موسوی    برای شهدای پیرده
مجید پرچ - فرشاد پرچ  برای  ورسدار
ساعت 11:00

96/4/16
 انصارالحسین  0 - 3     قزل
حامد حیدریان - محمد پرج - مهدی پرچ برای قزل
ساعت 11:00
حسینیه اعظم   8 - 2    شهدای پیرده
حسن پرچ-محمد پرچ  برای شهدای پیرده
اکبرشیرزاد 2بار- مهدی نیلی 2بار - علی اکبر پرچ 2بار - مهدی سیداقازاده - محمدجواد فیلی برای حسینیه اعظم
ساعت 08:30
                            جدول رده بندی مرحله گروهی (گروه شهید علی اکبر پرچ)  
ردیف         اسامی تیم ها            بازی           تفاظل گل          امتیاز
1            قزل                               2                       3+                  4
2           انصارالحسین                 2                       1-                   3 
3           شهید حق پناه                2                       2-                   1

                            جدول رده بندی مرحله گروهی (گروه شهید احمد باهو)  
ردیف         اسامی تیم ها            بازی           تفاظل گل          امتیاز
1            حسینیه اعظم               2                      6+                  4
2           ورسدار                         2                       1+                  4 
3           شهدای پیرده                2                       7-                  0


مرحله حذفی
96/4/23
       حسینیه اعظم    
7    -  4    انصارالحسین     

مهدی مقیمی فر 2بار- مهدی نیلی - اکبر شیرزاد - علی اکبر پرچ - مجتبی پرچ - محمدجواد فیلی برای حسینیه اعظم
آرین شورانی 3بار - رضا پازوکی برای انصار
ساعت 08:30
    

         قزل     0    -      ورسدار    
حامد گلستانی (80)  برای ورسدار
ساعت 11:00                        
96/4/30
  فینال
     حسینیه اعظم    7     -   0   ورسدار
مهدی مقیمی فر 3بار- مهدی نیلی - محسن محسنی نیا - علی اکبر پرچ 2بار  برای حسینیه اعظم
ساعت 10:00
شهدای پیرده


هیئت انصارالحسین سمنان

ورسدار


قزل پیردهشهید حق پناه قرچکحسینیه اعظم پیرده

جام هرساله مسابقات یادواره شهدا روستا پیرده

مدال طلا تیم قهرمان
 
مدال نقره تیم نایب قهرمان


تیم حسینیه اعظم در سومین دوره مسابقات  یادواره شهدا روستا پیرده برای اولین بار به مقام قهرمانی رسید
آقای گل مسابقات: مهدی مقیمی فر و علی اکبر پرچ با 5 گل زده از تیم حسینیه اعظم
            تیم اخلاق:    تیم شهدای پیرده  (بدون اخطار)
قوی ترین خط حمله:    تیم حسینیه اعظم با 22 گل زده در 4 بازی
ضعیف ترین خط حمله: تیم ورسدار با 3گل زده در 4 بازی
قوی ترین خط دفاع:    تیم قزل با 4گل خورده در 3بازی
ضعیف ترین خط دفاع: تیم شهدای پیرده با 10گل خورده در 2بازی
پدیده مسابقات:   مهرداد پرچ دروازبان تیم ورسدار

می توانید برای مشاهده تصاویر بیشتر ، شرح بازی ها و اسامی بازیکنان به ادامه مطلب بروید.
]]>
اولین بازی بین دو تیم استقلال پیرده و پرسپولیس پیرده چهارشنبه 21مهر 2016-10-13T08:52:03+01:00 2016-10-13T08:52:03+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/132 عسکری پرج اولین بازی بین دو تیم استقلال پیرده و پرسپولیس پیرده  چهارشنبه 21مهر.داور بازی  علی اصغر پرچ استقلال  4      پرسپولیس 1  گل ها: نیمه اول  مهدی پرچ برای پرسپولیس.نیمه دوم  محمدجواد فیلیعلیرضا شورانیحسین شورانی مهدی مقیمی فر برای استقلالو در پایان بازیکنان استقلال با نشان دادن علامت 4 به سمت بازیکنان پرسپولیس برای ان ها کوری خواندند اولین بازی بین دو تیم استقلال پیرده و پرسپولیس پیرده  چهارشنبه 21مهر.
داور بازی  علی اصغر پرچ
 استقلال  4      پرسپولیس 1
 گل ها: نیمه اول  مهدی پرچ برای پرسپولیس.
نیمه دوم  محمدجواد فیلی
علیرضا شورانی
حسین شورانی
 مهدی مقیمی فر برای استقلال
و در پایان بازیکنان استقلال با نشان دادن علامت 4 به سمت بازیکنان پرسپولیس برای ان ها کوری خواندند

]]>
تصاویر زیبا روستای پیرده - خرداد 95 2016-06-18T15:08:19+01:00 2016-06-18T15:08:19+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/131 عسکری پرج پارک بازی روستای پیرده جاده به سمت دشت روستای پیردهباغ های روستای پیردهنمای از داخل روستا پیرده
پارک بازی روستای پیرده

پارک بازی روستای پیرده

جاده به سمت دشت روستای پیرده
جاده به سمت دشت روستای پیرده

باغ های روستای پیرده

باغ های روستای پیرده


باغ های روستا

باغ روستا پیرده

باغ روستا پیردهنمای از داخل روستا پیرده


نگاه از بالا از روستا


نمایی از روستا
نمایی از داخل روستا

درخت گیلاس در روستا پیرده

گل زرد در روستا پیرده

دهیاری روستا پیرده
]]>
جام یادواره شهدا 1394 2015-08-03T09:40:18+01:00 2015-08-03T09:40:18+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/127 محمد پرج تیم شهدای پیرده برای دومین بار در جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسیداسامی تیم ها: 1-شهدای پیرده (فیروزکوه-روستاپیرده)   2-هیئت انصارالحسین (پیرده ای های مقیم سمنان)   3-حسینیه قرچک (پیرده ای های مقیم قرچک)  4-قزل پیرده-ورسدار (پیرده ای های مقیم سمنان)                        &n تیم شهدای پیرده برای دومین بار در جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسید
اسامی تیم ها:
 1-شهدای پیرده (فیروزکوه-روستاپیرده)
   2-هیئت انصارالحسین (
پیرده ای های مقیم سمنان
 3-حسینیه قرچک (
پیرده ای های مقیم قرچک)
 4-قزل پیرده-ورسدار (پیرده ای های مقیم سمنان)

                                                             


                                                            برنامه بازی ها   

 جمعه 94/5/16
قزل پیرده (ورسدار)   0     -    1   حسینیه قرچک ساعت 9 صبح      زنندگان گل: مجید حق بین(قرچک)
شهدای پیرده          1       -     2    انصارالحسین  ساعت 11صبح      زنندگان گل: مهدی پرچ2بار(انصار) - علی اکبر پرچ(شهدای پیرده)
جمعه 94/5/23
قزل پیرده(ورسدار)      4    -     5   شهدای پیرده               ساعت 9صبح      زنندگان گل:حامد حیدریان4بار(قزل)
مهدی مقیمی فر2بار- علی اکبر پرچ-مهدی نیلی- احسان شورانی(شهدای پیرده)
حسینیه قرچک   2     -      0     انصارالحسین                       ساعت 11 صبح    زنندگان گل: مجید حق بین- مصطفی شورانی(قرچک)
جمعه 94/5/30
شهدای پیرده     1    -   0   حسینیه قرچک          ساعت 9صبح       زنندگان گل: اکبر شیرزاد دقیقه 93(شهدای پیرده)
قزل پیرده(ورسدار)     2     -    2   انصارالحسین  ساعت 11 صبح   زنندگان گل:فرشید شورانی-حامد شهاب(انصارالحسین)     حامد حیدریان 2بار(قزل)

نتایج بازی ها روز بعد از بازی اعلام می شود
جدول گلزنان:
حامد حیدریان     6گل
مهدی مقیمی فر-علی اکبر پرچ- مهدی پرچ- مجید حق بین  2گل


                            جدول رده بندی  

ردیف         اسامی تیم ها            بازی           تفاظل گل          امتیاز
1            شهدای پیرده                  3                        1+                  6
2           حسینیه قرچک                3                       2+                  6 
3           انصارالحسین                  3                        1-                   4
4          قزل پیرده(ورسدار)        3                        2-                   1
طبق قوانین روستا پیرده تیم هایی که امتیازشان مساوی شد بازی رودرو لحاظ می شود. و اگر بازی رودرو هم مساوی شد تفاظل گل لحاظ می شود.
                                                                                                


                                                                                     


 
تیم شهدای پیرده برای دومین بار در جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسید

 (ترین های مسابقات)
قوی ترین خط حمله: تیم شهدای پیرده با 7 گل زده
قوی ترین خط دفاع:  تیم حسینیه قرچک با 1 گل خورده
ضعیف ترین خط حمله: تیم حسینیه قرچک با 3 گل زده
ضعیف ترین خط دفاع:  تیم قزل پیرده(ورسدار) با 8 گل خورده
بهترین گلزن: حامد حیدریان با 6 گل از تیم قزل پیرده(ورسدار)
بهترین بازیکن اخلاق: صادق پرچ(شهدای پیرده)  محمد سرگزی(انصارالحسین)  حسن باهو(حسینیه قرچک)   مجید پارسی نژاد(قزل پیرده)
   

                                        
             
برای مشاهده عکس ها به ادامه مطلب بروید
  
 
       

اسامی بازیکنان
   شهدای پیرده:

1-حسین پرچ   2-قنبر پرچ   3-عباسعلی پرچ     4-سیدرضا موسوی   5-محمد پرچ   6-صادق پرچ   7-حسین پرچ   8-احسان شورانی   9-نورعلی فیلی   10-نورالله نیلی   11-مهدی نیلی   12-مهدی مقیمی فر   13-میثم محسن نیا      14-محسن پرچ   15-حسن پرچ  16-مهرداد پرچ
17-علی اکبر پرچ   18-عادل فیلی   19-مجتبی پرچ    20-اکبر شیرزاد


قزل پیرده (ورسدار):
1-ابراهیم شورانی   2-محسن شورانی   3-حسین شورانی   4-علیرضا شورانی   5-محمد شورانی   6-محمد پرچ   7-هادی پارسی نژاد  
8-سبحان پارسی نژاد   9-سامان دادرس   10-حامد حیدریان   11-مجید پارسی نژاد 12-محمدرضا شورونی  13-مهدی آهنج 

هیئت انصارالحسین سمنان:
1-علی پرچ   2-محمد سرگزی
   3-مجتبی پرچ   4-کیکاووس کیانی    5-محمدجواد فیلی   6-قاسم بختیاری    7-فرشید شورانی    8-سلمان چنگ زنان   9-محسن کیانی   10-مجید علی اکبرزاده      11-مهرداد فرشادفر   12-مهدی پرچ  13-کامران دادیان    14-الیاس شورانی   15-حامد شهاب    

حسینیه قرچک:
1-احمد حق بین   2-مجید حق بین   3-محمد باهو   4-امین باهو   5-احمد باهو   6-علی پرچ
7-ابوالفضل باهو   8-حسن باهو   9-محمد مهشادان   10-مجتبی اسدی  11-اکبر جعفری           12-محمد شریفی   13-ایمان باقرنیا   14-محمد باقرنیا   15-مصطفی شورانی   16-محمدرضا پرچ  
     
        
                     
 
 
 
]]>
حضور در مسابقات دهه فجر شهرستان فیروزکوه 2015-01-23T20:43:31+01:00 2015-01-23T20:43:31+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/125 احسان شورونی در مسابقاتی که در دی ماه در سطح شهرستان فیروزکوه برگزار گردیدو روستای پیرده نیز در این ذوره برای اولین بار شرکت نمودکه این مسابقات بین دهستان پشت کوه و بخش مرکزی شهراباد بودتیم والیبال مقام اولتیم فوتبال مقام دوممچ انداری :مثبت 80 مقام دوم                 منفی 80 مقام سومرا کسب نمود و روستای پیرده نیز در این ذوره برای اولین بار شرکت نمود
که این مسابقات بین دهستان پشت کوه و بخش مرکزی شهراباد بود
تیم والیبال مقام اول
تیم فوتبال مقام دوم
مچ انداری :مثبت 80 مقام دوم
                منفی 80 مقام سوم
را کسب نمود

]]>
شورا و دهیاریروستا 2013-12-13T08:37:48+01:00 2013-12-13T08:37:48+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/124 احسان شورونی با سلام و احترام به استحضار میرساند که ازتاریخ 15/9/92 در روستای پیرده آقای عبدالله فروز به عنوان نگهبان در منزل ض محمد پرچ مشغول به کار گردیدهلذا از کلیه عزیزان تقاضا داریم همکاری لازم را در این زمینه با شورا و دهیاری و نگهبان داشته باشیدبا تشکر شورا و دهیاری پیرده با سلام و احترام

به استحضار میرساند که ازتاریخ 15/9/92 در روستای پیرده آقای عبدالله فروز به عنوان نگهبان در منزل ض محمد پرچ مشغول به کار گردیده
لذا از کلیه عزیزان تقاضا داریم همکاری لازم را در این زمینه با شورا و دهیاری و نگهبان داشته باشید
با تشکر شورا و دهیاری پیرده

]]>
جام یادواره شهدا 1392 2013-09-09T08:11:23+01:00 2013-09-09T08:11:23+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/119 عسکری پرج تیم شهدای پیرده در نخستین جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسیدبرگزاری مسابقات فوتبال سومین یادوار ه ی شهدای پیرده    تیم های شرکت کننده:1.    شهدای پیرده (پیرده ای های مقیم قرچک)2.    دهیاری پیرده (پیرده ای های مقیم فیروزکوه)3.    انصارالحسین (پیرده ای های مقیم سمنان)4.    ورسدار (پیرده ای های مقیم سمنان)            اسپانسر= تیم شهدای پیرده در نخستین جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسید

برگزاری مسابقات فوتبال سومین یادوار ه ی شهدای پیرده
    تیم های شرکت کننده:
1.    شهدای پیرده (پیرده ای های مقیم قرچک)
2.    دهیاری پیرده (
پیرده ای های مقیم فیروزکوه)
3.    انصارالحسین (
پیرده ای های مقیم سمنان)
4.    ورسدار (
پیرده ای های مقیم سمنان)            اسپانسر= شیرمال ایمان سمنان
                                     
  نتایج مسابقات:

92/6/8  
    انصارالحسین    4    دهیاری پیرده    2

92/6/15  
 ورسدار    3    دهیاری پیرده    3

   انصارالحسین    4   شهدای پیرده    4 92/6/22 
  ورسدار    3    انصارالحسین    2

  دهیاری پیرده    1    شهدای پیرده    1


92/6/28  
    انصارالحسین    4    دهیاری پیرده    2

جدول رده بندی
شماره    تیم های شرکت کننده    امتیاز    تفاضل گل

1              شهدای پیرده                5              1+
2               انصارالحسین               4           1+

             ورسدار              4             -

4               دهیاری پیرده               2              2-این بازیها در زمین فوتبال مرگسر برگزار شد.

بهترین بازیکن اخلاق:    احسان شورونی

بهترین گل زن:             مهرداد فرشادفر با 4 گل زده

بهترین تیم فنی:           انصارالحسین

بهترین تیم اخلاق:         شهدای پیرده

تیم شهدای پیرده در نخستین جام یادواره شهدا روستا پیرده به مقام قهرمانی رسید

تیم فوتبال دهیاری پیرده

http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/footbal/001.jpg


تیم فوتبال شهدای روستای پیرده

http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/footbal/002.jpgتیم فوتبال هئیت انصارالحسین سمنان

http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/footbal/003.jpgتیم فوتبال ورسدار

http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/footbal/004.jpg

اسامی بازیکنان
   شهدای پیرده:
1-حسین پرچ   2-محسن پرچ   3-مجتبی اسدی  4-سید مهدی حسینی   5-احمد حق بین 
 6-جواد بهشتی   7-قنبر پرچ   8-محمد باهو   9-اکبر جعفری   10- امین باهو   11-احمد باهو 
 12-حسن باهو   13-علی پرچ     14-مصطفی شورانی   15-علی ذکریانژاد   16-رضا باهو

 ورسدار سمنان:
1-هادی پارسی نژاد   2-مهدی پارسی نژاد   3-مجید پارسی نژاد     4-فرشید شورانی
  5-حامد شهاب   6-ایمان پرچ   7-مهدی پرچ   8-سامان دادرس   9-مجید پرچ   10-اکبر پرچ 
 11-علی پرچ   12-کاظم دادیان   13-رضا احمدی    


 دهیاری پیرده:
1-احسان شورانی   2-مهدی آهنج   3-فرهاد پرچ    4-مجتبی پرچ   5-حسین پرچ 
 6-صادق پرچ   7-علی پرچ   8-حسن پرچ   9-کیکاووس کیانی   10-عادل فیلی  
11-امیر فیلی   12-مهدی نیلی   13-محمدجواد فیلی      14-محمد پرچ   15-نورالله نیلی
16-مهدی مقیمی فر 


هیئت انصارالحسین سمنان:
1-علی پرچ   2-مجید علی اکبرزاده   3-محسن کیانی  4-مهرداد فرشادفر   5-مهران فرشادفر
 6-علی اکبر پرچ   7-اصغر اسفندیار   8-علیرضا کیانی   9-یاسر شورونی   10-محمد سرگزی 
 11-ستار شورانی   12-علیرضا شورانی  13-امید پرچ    14-حسین شورانی   15-ابراهیم شورانی
  16-فرشاد شورانی   17-فرزاد شورانی
]]>
سلام به سرزمین پدری و مادری ، سلام ... 2013-03-26T13:16:08+01:00 2013-03-26T13:16:08+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/118 عسکری پرج با خوبی ها و بدی ها، هرآنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خوردبرگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد، سالی دیگر گذشتروزهایت بهاری و بهارت جاودانه باد . . . با خوبی ها و بدی ها، هرآنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد
برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد، سالی دیگر گذشت
روزهایت بهاری و بهارت جاودانه باد . . .


http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/92/1%20%2819%29.jpg]]>
خوبان هیچگاه از یاد و خاطر ما نخواهد رفت 2013-03-26T13:08:42+01:00 2013-03-26T13:08:42+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/117 عسکری پرج وقتی می رفتی گفتی؛ دوباره برمی گردمبارون می خورد به شیشه، آروم آروم و نم نموقتی می رفتی گفتی؛ منتظرت بمونمآسون بگیر دنیا رو، ساده ی مهربونمگفتم بدون چشمات کار دلم تمومهتمام دلخوشی ها برای من حرومهاما تا دنیا دنیاست به پای تو نشینمحتی اگه نتونم خواب تو رو ببینمخواب تو رو ببینماما تو وقتی رفتی آرزوهامو بردیروزای آفتابیمو به دست شب سپردیبه دست شب سپردیحالا یه آدم تنها با یه دلی شکستهتوی غبار چشمات به انتظار نشستهبه انتظار نشستهروحشان شاد
وقتی می رفتی گفتی؛ دوباره برمی گردم

بارون می خورد به شیشه، آروم آروم و نم نم

وقتی می رفتی گفتی؛ منتظرت بمونمآسون بگیر دنیا رو، ساده ی مهربونم

گفتم بدون چشمات کار دلم تمومه

تمام دلخوشی ها برای من حرومه

اما تا دنیا دنیاست به پای تو نشینم

حتی اگه نتونم خواب تو رو ببینم

خواب تو رو ببینم

اما تو وقتی رفتی آرزوهامو بردی

روزای آفتابیمو به دست شب سپردی
به دست شب سپردی

حالا یه آدم تنها با یه دلی شکسته

توی غبار چشمات به انتظار نشسته
به انتظار نشسته


روحشان شاد

]]>
روستای پیرده در دانش نامه جهانی دارای شناسنامه شد. 2013-03-20T18:19:08+01:00 2013-03-20T18:19:08+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/116 عسکری پرج ویکی‌پدیا دانش‌نامه‌ای جهانیروستای پیرده در دانش نامه جهانی دارای شناسنامه شد.این دانشنامه که مرجع مهم برای دریافت مقالات و... در جهان برای دانشجویان و اساتید به چندین زبان زنده دنیا یاد می شود نام روستای پیرده را در لیست خود اضافه کرد .این برگ زرینی دیگر بر بزرگ مردان این تکه خاک هست . http://negar.charchoob.com/wp-content/uploads/wikipedia-languages.jpg
ویکی‌پدیا دانش‌نامه‌ای جهانی

روستای پیرده در دانش نامه جهانی دارای شناسنامه شد.
این دانشنامه که مرجع مهم برای دریافت مقالات و... در جهان برای دانشجویان و اساتید به چندین زبان زنده دنیا یاد می شود
نام روستای پیرده را در لیست خود اضافه کرد .
این برگ زرینی دیگر بر بزرگ مردان این تکه خاک هست .


http://irancellia.persiangig.com/pirdeh/pirdeh.JPG
]]>
صدای روستا 2012-09-10T15:47:23+01:00 2012-09-10T15:47:23+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/115 عسکری پرج با سلامطی انتقاد شدید  اهالی روستا  و ارسال نامه های مبنی بر کم فعالیت بودن شورا های این دوره و نارضایتی اهالی ، این بخش برای انعکاس این مطالب راه اندازی شدلطفا در بخش نظرات مشکلات خود را مطرح کنید
طی انتقاد شدید  اهالی روستا  و ارسال نامه های مبنی بر کم فعالیت بودن شورا های این دوره و نارضایتی اهالی ، این بخش برای انعکاس این مطالب راه اندازی شد
لطفا در بخش نظرات مشکلات خود را مطرح کنید


]]>
تصاویر زیبا و جدید شهریور 1391 2012-09-10T15:36:58+01:00 2012-09-10T15:36:58+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/114 عسکری پرج با دلی سر سبز باران بی صدا آرام خفتهدر میان کوهساران هست آرامش طنین رنگ سبز دشتهایش وز نگاه مردمانشعشق می بارد فراوان نام این سرسبز کوچک*پیرده *است و آن را ده پیر می نامند
با دلی سر سبز باران بی صدا آرام خفته

در میان کوهساران هست آرامش

 طنین رنگ سبز دشتهایش وز نگاه مردمانش

عشق می بارد فراوان نام این سرسبز کوچک

*پیرده *است و آن را ده پیر می نامند

http://uploadtak.com/images/m2167_0147.jpg

http://uploadtak.com/images/q52_0258.jpg

http://uploadtak.com/images/v1457_0369.jpg

http://uploadtak.com/images/p916_02543.jpg

http://uploadtak.com/images/b4395_036985.jpg

]]>
برگزاری چهارمین همایش بزرگ پیاده روی 2012-06-23T12:59:24+01:00 2012-06-23T12:59:24+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/112 احسان شورونی چهارمین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی اهالی روستای پیرده در مورخ 16/4/91 برگزار میشوداین پیاده روی در روز جمعه رآس ساعت 8"30 از روبه روی مخابرات به سمت بالا دشت برگزار میشود.همچنین مسئولین برگزاری نیز مسابقات و جوایز بسیار نفیسی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده استلازم به زکر است در همین روز راس ساعت 14 مسابقه فوتبالی بین روستای پیرده و پیرده ای های مقیم سمنان برگزار میشود. این پیاده روی در روز جمعه رآس ساعت 8"30 از روبه روی مخابرات به سمت بالا دشت برگزار میشود.
همچنین مسئولین برگزاری نیز مسابقات و جوایز بسیار نفیسی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است
لازم به زکر است در همین روز راس ساعت 14 مسابقه فوتبالی بین روستای پیرده و پیرده ای های مقیم سمنان برگزار میشود.

]]>
عکس اردیبهشت 91 2012-04-27T06:41:06+01:00 2012-04-27T06:41:06+01:00 tag:http://www.pirdeh.ir/post/111 عسکری پرج  

 

]]>